Najważniejsze umiejętności, które należy podkreślić w CV

Możesz mieć kilka pożądanych umiejętności, ale jeśli nie wiesz, na których z nich się skupić i jak je sprzedać, możesz znaleźć swoje CV na zawsze na dole przysłowiowego stosu. Poniżej znajdują się najważniejsze umiejętności, które należy podkreślić w prawie każdym CV.

co-umiescic-w-cv

Zaawansowane umiejętności programu Microsoft Excel

Umiejętności Microsoft Excel są bardzo poszukiwane przez pracodawców, ponieważ wskazują na umiejętność analizy i manipulacji danymi – dwa zestawy umiejętności, które są bardzo poszukiwane w praktycznie każdej branży. Dzięki cyfrowej transformacji miejsca pracy i zwiększonemu naciskowi na wykorzystywanie i wykorzystywanie potęgi dużych zbiorów danych, osoby, które są w stanie przekształcić surowe liczby w strategiczne informacje, są niezwykle cenne.

Wiele osób ma podstawową, ale nadal bardzo podstawową wiedzę na temat programu Microsoft Excel i jego niezliczonych możliwości. Jeśli poważnie myślisz o uczynieniu swoich umiejętności programu Excel jedną z najlepszych ofert CV, naprawdę powinieneś rozważyć kompleksowy kurs Excel, który zapewni Ci niezbędne podstawy.

Umiejętności komunikacji pisemnej

W tym momencie większość osób poszukujących pracy, a na pewno każdy, kto kiedykolwiek uczestniczył w warsztatach dotyczących CV w college’u, prawdopodobnie wie, że umiejętności miękkie, takie jak komunikacja, są wysoko cenione przez pracodawców z różnych branż. Jednak wzmianka o swoich „doskonałych” umiejętnościach komunikacyjnych w CV nic nie mówi. W erze pracy zdalnej musisz przede wszystkim podkreślać swoje umiejętności komunikacji pisemnej – ponieważ większość komunikacji między współpracownikami, kierownictwem i pracownikami jest obecnie napisana. Należy pamiętać, że miliardy dolarów są tracone każdego roku z powodu złej komunikacji organizacyjnej.

Podkreśl swoją zdolność do dokładnego i spójnego przekazywania informacji oraz zdolność do przestrzegania i, w razie potrzeby, poproś o konkretne wyjaśnienia dotyczące pisemnych instrukcji. Jeśli wiesz, jak pisać formalne notatki i dokumenty zawodowe lub masz doświadczenie w pisaniu technicznym i zawodowym (np. Copywriting), podkreśl te umiejętności.

Umiejętności cyfrowe

Niezależnie od tego, czy jesteś już zatrudniony za wynagrodzeniem, czy aktualnie szukasz pracy, musisz zmierzyć się z transformacją cyfrową. Wraz z tym naturalnie pojawia się zwiększone zapotrzebowanie na umiejętności i umiejętności cyfrowe. Być może uda Ci się znaleźć kilka marudnych branż, które nie rozwijają się tak szybko, jak wszyscy inni i nie widzą takiej potrzeby, ale w większości nowoczesne miejsce pracy wymaga umiejętności cyfrowych.

Są to rzeczy, których możesz chodzić do szkoły, aby się uczyć lub uczyć się samodzielnie. Obejmują one umiejętności związane z mediami społecznościowymi i marketingiem cyfrowym, projektowanie cyfrowe i wizualizację danych, programowanie, tworzenie aplikacji (szczególnie mobilnych) i stron internetowych oraz naukę o danych i zrozumienie ich analizy. Niezależnie od tego, czy posiadasz jakiekolwiek, kilka czy wszystkie z tych umiejętności, powinny one znajdować się w centrum Twojego CV z przykładami projektów lub powiązanych prac, aby je poprzeć.

Samomotywacja i kierunek

Zdolność do motywowania się to coś, o czym bezwzględnie należy wspomnieć w CV, jeśli ubiegasz się o pracę już teraz. Pandemia i rewolucja pracy w domu, które wywołała, wywołały szaleństwo wśród ekspertów HR i zachowań organizacyjnych, z których wielu martwi się, że wszyscy ci ludzie pracujący w domu bez nadzoru, będą oznaczać katastrofę dla produktywności firmy i ostatecznie jej wyników. .

Chociaż ważność tych założeń jest przedmiotem gorących dyskusji, pracodawcy chcą jednak wiedzieć, że ich pracownicy mogą pozostać skupieni, zmotywowani i skupieni na zadaniach podczas pracy zdalnej.

Doświadczenie / umiejętności w pracy zdalnej

Jeśli masz duże doświadczenie w pracy zdalnej i jesteś już dobrze zorientowany w wielu idiosynkrazjach związanych z komunikacją i współpracą, które się z tym wiążą, nigdy nie było lepszego czasu, aby krzyczeć to głośno i z dumą. Wiele organizacji było zaślepionych wpływem pandemii na pracę, a zwłaszcza starszych menedżerów, którzy byli przyzwyczajeni do osobistych, dynamicznych stanowisk pracy w biurze.

Jeśli masz już doświadczenie w pracy zdalnej – pracowałeś jako wolny strzelec w jednej lub kilku branżach, twoja poprzednia praca pozwalała ci na dużo pracy w domu, a nawet jeśli spędziłeś ostatni rok na uniwersytecie lub w college’u na odległość – rysuj zwracaj na to uwagę i podkreśl, jak wygodny i kompetentny jesteś w posługiwaniu się popularnymi narzędziami pracy zdalnej, takimi jak Zoom, Dokumenty Google, Slack i inne.

Wniosek

Większość życiorysów zawiera odniesienia do umiejętności i atrybutów, które są niejasne i ogólne. Zatrudniający menedżerowie krzywi się, gdy czytają, że ludzie opisują siebie jako „graczy zespołowych” lub „szybko się uczących”. Chcą zobaczyć konkretne, poszukiwane umiejętności poparte konkretnymi odniesieniami do czasu i sposobu ich wykorzystania. Jeśli posiadasz jedną lub więcej z powyższych umiejętności, uczyń je centralnym punktem wszelkich poprzednich doświadczeń zawodowych, szkolnych lub wolontariackich, a także dostosuj swoje CV do konkretnej pracy i branży, o którą się ubiegasz.