Najbardziej poszukiwani kandydaci do pracy

Kiedy szukasz pracy od dłuższego czasu bez powodzenia, możesz mieć wrażenie, że inni kandydaci muszą mieć szczęście, a Ty nie masz szans. Oczywiście, prawdopodobnie nie jest to prawda, ale istnieje kilka sprawdzonych technik, które pomagają kandydatom przyciągnąć uwagę menedżerów i rekruterów.

Kim więc są najbardziej poszukiwani kandydaci do pracy i co możesz zrobić, aby być bardziej podobny do nich? Przeczytaj dalej, aby poznać kilka wskazówek.

Weź pod uwagę wielkość firmy.

Według badań przeprowadzonych wśród 5 000 menedżerów i specjalistów HR, firmy każdej wielkości mają problem z obsadzeniem stanowisk w sprzedaży, IT i inżynierii. Większe firmy mają największe trudności ze znalezieniem kandydatów na te stanowiska, co oznacza, że będą jeszcze bardziej chętne, aby Cię pozyskać.

Na przykład, 16% małych firm stwierdziło, że IT jest trudną rolą do obsadzenia. Było to drugie najtrudniejsze stanowisko dla małych firm. Jednak aż 31% respondentów z dużych firm umieściło dział IT na szczycie listy „trudnych do obsadzenia stanowisk”. Jeśli masz poszukiwane umiejętności, spróbuj aplikować na stanowiska w firmach różnej wielkości. Twój konkretny zestaw umiejętności może być bardziej poszukiwany w większych lub mniejszych firmach.

Popracuj nad swoimi umiejętnościami technicznymi.

Znalezienie profesjonalistów IT jest trudne częściowo z powodu podstawowych zasad podaży i popytu. Istnieje duże zapotrzebowanie na inżynierów oprogramowania z naciskiem na tworzenie stron internetowych. Rynek jest bardzo gorący dla inżynierów informatyki z biegłością w JavaScript, CSS3 i HTML5. Jednak popyt jest znacznie większy niż podaż i po prostu nie ma wystarczającej liczby inżynierów informatyki, aby zaspokoić popyt. Jeśli posiadasz te zestawy umiejętności, a nie ma ich w Twoim CV, dodaj je. Jeśli wiesz trochę o jednym programie lub języku technicznym, naucz się więcej.

Podkreśl te trudne do znalezienia cechy.

Stale słyszymy od naszych pracodawców, że trudno jest znaleźć dobrych kandydatów do pracy zdalnej. Telepraca rośnie w szybkim tempie, ale wiele osób nie posiada unikalnego zestawu umiejętności wymaganych dla tego elastycznego harmonogramu pracy. Telepraca wymaga ciekawej mieszanki umiejętności i etyki pracy, oprócz zwykłych wymagań związanych z pracą. Telepracownicy muszą mieć solidne podstawy w zakresie zarządzania sobą, komunikacji pisemnej i werbalnej, a nawet być w stanie rozwiązywać własne problemy techniczne w domu.

Jeśli ubiegasz się o coraz bardziej dostępne na rynku telepracy, a nawet pracy biurowej, może warto podkreślić te cechy w swoim CV. Uwzględnij szczegóły dotyczące tego, jak skutecznie realizujesz projekt od początku do końca bez zachęty ze strony menedżera. Większość pracodawców chciałaby mieć stały dopływ kandydatów z tymi poszukiwanymi cechami, niezależnie od tego, czy stanowisko wymaga od nich telepracy, czy nie.

Myśl tak, jakbyś już był zatrudniony.

Jeśli nie masz pracy, znalezienie zatrudnienia może wydawać się bitwą pod górę. Najtrudniejsi kandydaci do znalezienia to ci NAJLEPSI.

Jeśli nie masz pracy, twoje CV jest najlepszym sposobem, aby pokazać, że możesz „to coś” dla następnego pracodawcy. Upewnij się, że nie wymieniasz tylko swoich umiejętności, ale pokazujesz swoją wartość i wielkie sukcesy, które odniosłeś w ostatniej pracy.

Pamiętaj, tylko wyróżniając się na tle innych kandydatów jesteś w stanie zwrócić na siebie ich uwagę.