List Motywacyjny Szablon

Poniżej możesz pobrać wzór listu motywacyjnego. Jeśli potrzebujesz w szybki i prosty sposób stworzyć swój własny list motywacyjny – dobrze trafiłeś. Już dzisiaj możesz się cieszyć profesjonalnym wyglądem podania o pracę.

W dzisiejszych czasach list motywacyjny jest coraz częściej wymaganym elementem podania o pracę. Coraz więcej pracodawców zwraca uwagę na to jakie informację są zawarte w tych dokumentach. Dlatego ważne jest abyś przy jego tworzeniu nie stosował utartych stwierdzeń, które występują w większości z nich (takich jak: „szybką się uczę” itp.).

Szablon Listu Motywacyjnego – jak wypełnić?

Dostępny do pobrania wzór listu motywacyjnego jest zapisany w formacie Word. Dzięki temu jest prosty w edycji i może być zapisywany następnie do formatu PDF. Format PDF szablonu listu motywacyjnego jest wymagany przez większość pracodawców.

Po pobraniu odpowiedniego przykładu listu motywacyjnego, rozpocznij jego edycję. Najlepiej zacznij od początku 😉 (od zmiany danych osobowych i adresu zamieszkania).

Następnie pora na nagłówek, w postaci np.: „LIST MOTYWACYJNY”. Tak aby przyszły pracodawca wiedział dokładnie z jakim dokumentem ma teraz do czynienia.

W kolejnym kroku napisz, że w związku z ogłoszeniem o pracę zamieszczonym w …, zgłaszasz swoją kandydaturę na stanowisko …

Dalej bardzo ważne jest to abyś ubrał w słowa i opisał swoją osobę pod kątem wymagań jakie zostały przedstawione w ogłoszeniu o pracę. W ten sposób stworzysz indywidualny obraz siebie jako idealnego kandydata na dane stanowisko. Pracodawcy szukają osób według swoich wymagań, dlatego bardzo ważne abyś w liście motywacyjnym zwrócił na to uwagę.

Pod koniec napisz, że liczysz na pozytywne rozparzenie swojej kandydatury i rozmowę kwalifikacyjną.

Pobierz szablon listu motywacyjnego

Aby ułatwić Ci zadanie stworzyliśmy ten oto darmowy list motywacyjny w formacie DOC (Word), który możesz w łatwy sposób dostosować pod swoje potrzeby.

Dzięki profesjonalnemu wyglądowi Twój list motywacyjny będzie się wyróżniał na tle konkurencyjnych kandydatur i już starcie zrobi dobre pierwsze wrażenie. Reszta zależy już tylko od Twojego doświadczenia i tego jak skutecznie jesteś w stanie się zaprezentować jaki idealna osoba na to stanowisko pracy.

Kreator listu motywacyjnego

Możesz również skorzystać z darmowego kreatora CV. W komplecie zawiera stylistycznie dopasowany wzór listu motywacyjnego, który również można uzupełnić on-line. Przekonasz się w jak szybki i prostu sposób stworzenie wyróżniające się podanie o pracę. Przedstawione przykłady są profesjonalnie przygotowane. Dodatkowo dzięki swej pozornej prostocie są bardzo czytelne.