Wzory CV do pobrania..........

CV Tradycyjne

CV Nowoczesne

CV Profesjonalne

pobierz >>

pobierz >>

pobierz >>

   

Jak szukać pracy?


   

Poniżej opisane zasady zawsze sprawdzały się w moim przypadku, więc może i Tobie pomogą.
Zanim zaczniemy, chciałbym żebyś miał świadomość, że nie tylko Ty szukasz pracy i nie tylko Ty musisz zmierzyć się z tym problemem, czyli znalezieniem pracy. Niestety w większości przypadków praca sama Cię nie znajdzie. Dlatego aby pomóc Ci w poszukiwaniu pracy opracowałem trzy proste kroki po których łatwiej będzie tobie osiągnąć zamierzony cel.

1. Po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie kim jesteś? Brzmi nieco metafizycznie ale określenie swojej osoby, swoich doświadczeń zawodowych i zdobytej wiedzy pomoże Ci określić do jakiej pracy się nadajesz. Może nawet określi jaka jest praca Twoich marzeń. Jeśli już sobie to wszystko poukładasz to będziesz w stanie zawęzić obszar swoich poszukiwań do określonych stanowisk.

2. W drugim etapie swoich poszukiwań musisz opracować swoje „narzędzia pracy”. Chodzi tutaj o CV i list motywacyjny. Na stronie wspomniałem już jak pisać zarówno CV jak i list motywacyjny. Proszę przeczytaj te porady i zastosuj się do nich ponieważ pomogą Ci one w osiągnięciu celu. Skoro już wiesz na jakie stanowiska chciałbyś kandydować to postaraj się by Twoje CV i list motywacyjny były jak najbardziej spójne ze stanowiskiem o jakie się starasz.

3. W ostatnim etapie jak już masz jasno określony cel i potrzebne do jego realizacji narzędzia nie pozostaje Ci nic innego jak szukanie pracy. W tym momencie musisz się wykazać ogromną determinacją w szukaniu. Nie możesz się zniechęcać ani poddawać. Szukać pracy można w wielu miejscach. Od Urzędów Pracy po serwisy internetowe. Niekiedy warto zapisać się do bezrobocia, bo rzadko ale czasem mogą przedstawić Ci jakąś ciekawą propozycję. Szukając pracy w internecie na pewno warto zarejestrować się w największych serwisach przedstawiających oferty pracy. W większości przypadków oferują one opcje powiadomień o wolnych stanowiskach pracy. Powiadomienia są zindywidualizowane dlatego otrzymujesz tylko te oferty pracy, które Cię interesują. Warto również zamieścić własne ogłoszenie o poszukiwaniu pracy. Dobra choć często zapominaną metoda poszukiwania pracy w dzisiejszych czasach jest wykorzystanie do tego celu swoich znajomych i ich kontaktów. Kierując się maksymą, że mając sześciu znajomych możesz dotrzeć do każdej osoby na świecie możemy stwierdzić, że poinformowanie naszych znajomych o poszukiwaniu pracy trafią do dużej liczby osób, z kótrych ktoś akurat może potrzebować pracownika. Postaraj się aby każdy z Twojego otoczenia wiedział, że szukasz pracy.

Mam nadzieje, że te kilka zasad pomogą Ci w osiągnięciu założonego celu.

 

 
 
Strona główna | Wzory CV do pobrania | Jak pisać CV | Jak pisać list motywacyjny | Zasada 3 stopni szukania pracy | Kontakt
Copyright © 2012 najlepszecv.pl                                                                                                                         Kreacja: Yogi