Wzory CV do pobrania..........

CV Tradycyjne

CV Nowoczesne

CV Profesjonalne

pobierz >>

pobierz >>

pobierz >>

   

Jak pisać list motywacyjny?


   

Witaj drogi internauto. Skoro tu trafiłeś to na pewno szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie. Jak napisać list motywacyjny? W tym krótkim tekście chciałbym Ci przedstawić kilka zasad, którymi powinieneś się kierować podczas pisania listu motywacyjnego.

Po pierwsze tak jak w przypadku CV musisz sobie odpowiedzieć na pytanie do kogo piszesz. Spróbuj się wczuć w rolę pracodawcy, który szuka pracownika. Najczęściej popełnianym błędem jest pisanie listu motywacyjnego według krążących w sieci wzorów. Piszesz tam, że jesteś odporny na stres, szybko się uczysz i lubisz pracować z ludźmi. Teraz pomyśl co osoba prowadząca rekrutacje czuje, kiedy po raz któryś musi czytać praktycznie taki sam list motywacyjny? Chyba się domyślasz. Pisząc w ten sposób Twoje szanse na zatrudnienie niestety maleją. W liście motywacyjnym staraj się unikać takich „oklepanych” stwierdzeń.

Jeśli chcesz, żeby Twój list motywacyjny na prawdę przemawiał na Twoją korzyść podczas rekrutacji, musisz zastosować się do tych kilku wskazówek:

- Pisz o cechach charakteru, doświadczeniu zawodowym i wykształceniu pod kątem danego stanowiska na które aplikujesz.
- Warto wspomnieć również dlaczego akurat w danej firmie chciałbyś pracować. Szefowie firm lubią słyszeć przychylne opinie na temat swojej działalności. Uwierz mi w większości przypadków to działa. Ponad to wskaże, że interesujesz się działalnością danej firmy i masz np. wiedzę z co tak na prawdę oferuje.
- Ponad to list motywacyjny powinien być maksymalnie krótki, zwięzły, czytelny i na temat. Nie próbuj stosować wymyślnych czcionek. Nawet najlepszy list motywacyjny napisany nieczytelną czcionką nie pozwoli Ci uzyskać spodziewanego efektu.

 
 
Strona główna | Wzory CV do pobrania | Jak pisać CV | Jak pisać list motywacyjny | Zasada 3 stopni szukania pracy | Kontakt
Copyright © 2012 najlepszecv.pl                                                                                                                         Kreacja: Yogi