List Motywacyjny Szablon

Poniżej możesz pobrać wzór listu motywacyjnego. Jeśli potrzebujesz w szybki i prosty sposób stworzyć swój własny list motywacyjny – dobrze trafiłeś. Już dzisiaj możesz się cieszyć profesjonalnym wyglądem podania o pracę.

W dzisiejszych czasach list motywacyjny jest coraz częściej wymaganym elementem podania o pracę. Coraz więcej pracodawców zwraca uwagę na to jakie informację są zawarte w tych dokumentach. Dlatego ważne jest abyś przy jego tworzeniu nie stosował utartych stwierdzeń, które występują w większości z nich (takich jak: „szybką się uczę” itp.).

Szablon Listu Motywacyjnego – jak wypełnić?

Dostępny do pobrania wzór listu motywacyjnego jest zapisany w formacie Word. Dzięki temu jest prosty w edycji i może być zapisywany następnie do formatu PDF, który jest wymagany przez większość pracodawców.

Po pobraniu odpowiedniego szablonu listu motywacyjnego, nie pozostaje Ci nic innego jak tylko rozpoczęcie jego edycji. Najlepiej zacznij od początku 😉 (od zmiany danych osobowych i adresu zamieszkania).

Następnie pora na nagłówek, w postaci np.: „LIST MOTYWACYJNY” – tak aby przyszły pracodawca wiedział dokładnie z jakim dokumentem ma teraz do czynienia.

W kolejnym kroku napisz, że w związku z ogłoszeniem o pracę zamieszczonym w …, zgłaszasz swoją kandydaturę na stanowisko …

Dalej bardzo ważne jest to abyś ubrał w słowa i opisał swoją osobę pod kątem wymagań jakie zostały przedstawione w ogłoszeniu o pracę. W ten sposób stworzysz indywidualny obraz siebie jako idealnego kandydata na dane stanowisko. Pracodawcy szukają osób według swoich wymagań, dlatego bardzo ważne abyś w liście motywacyjnym zwrócił na to uwagę.

Pod koniec napisz, że liczysz na pozytywne rozparzenie swojej kandydatury i rozmowę kwalifikacyjną.

Pobierz szablon listu motywacyjnego

Aby ułatwić Ci zadanie stworzyliśmy ten oto darmowy list motywacyjny w formacie DOC (Word), który możesz w łatwy sposób dostosować pod swoje potrzeby.

Dzięki profesjonalnemu wyglądowi Twój list motywacyjny będzie się wyróżniał na tle konkurencyjnych kandydatur i już starcie zrobi dobre pierwsze wrażenie. Reszta zależy już tylko od Twojego doświadczenia i tego jak skutecznie jesteś w stanie się zaprezentować jaki idealna osoba na to stanowisko pracy.

Kreator listu motywacyjnego

Możesz również skorzystać z darmowego kreatora CV, który w komplecie zawiera stylistycznie dopasowany wzór listu motywacyjnego, który również można uzupełnić on-line.