Wzory CV do pobrania..........

CV Tradycyjne

CV Nowoczesne

CV Profesjonalne

pobierz >>

pobierz >>

pobierz >>

   

Jak pisać CV


   

W tym poradniku dowiecie się jak poprawnie napisać CV. Wielu z was pewnie już nie raz próbowało opracować swoje własne CV. czytaliście pewnie dużo na ten temat. W tym miejscu streścimy kilka najważniejszych spraw o których powinniście pamietać tworząc swoje własne CV. Oto kilka najważniejszych pytań nie które powinieneś sobie odpwiedzić:

- Do kogo składam dane CV?
- Czym mój potencjalny pracodawca będzie najbardziej zainteresowany?
- Jakie informacje z mojego dotychczasowego doswiadczenia w pracy oraz mojego wykrzstałcenia są istotne z punktu widzenia pracodawcy?

Na początku określ sobie do kogo składasz swoje CV. Jeśli składasz podanie na stanowisko w biurze nie pisz że przez 2 lata pracowałeś w firmie jako kierowca wózka widłowego. Wymień tylko te elementy Twojej dotychczasowej kariery, które są związane ze stanowiskiem na które aplikujesz. Staraj się również by Twoje wykształecenie wskazywało jednoznacznie, że wiedza zdobyta podczas nauki w danych szkołach będzie przydatna na stanowisku na które aplikujesz. Musisz mieć świadomość że pisząc CV ogólne, które zawiera całe Twoje dotychczasowe doświadczenia i osiągniecia nie dajesz jasnej odpowiedzi osobie rekrutujacej czy posiadasz dane predyspozycje do danej pracy. Osoby rekrutujące znacznie lepiej odbiorą CV, które będzie napisane w spójny sposób związany ze stanowiskiem o które się ubiegasz.

Kolejnym ważnym apektem jest na pewno wygląda samego CV. Musisz zwrócić szczególną uwagę na formatowanie tekstu, font i rozmiar czcionki. Staraj się użuwać tylko jednego fontu jednakowej wielkości. Pogrubieniem zaznaczaj tylko najważniejsze informacje. Zwracaj uwagę na odstępy między kolejnymi wersami. Układ CV powienien być przede wszystkim czytelny. Nie używaj czcionek nietypowych. Najlepszą czcionką do czytania jest Verdana. Możesz również użyć Ariala lub Tahomy. Opisując w CV swoje doświadczenie i wykształczenie staraj się podawać tylko konkrety. Suche fakty, a nie lanie wody. Jeśli Twoje doświadczenie w danej dziedzinie nie jest największe postaraj się zwrócić uwagę na inne aspekty twojej osoby, które są Twoimi mocnymi stronami pod względem danej pracy.

 
 
Strona główna | Wzory CV do pobrania | Jak pisać CV | Jak pisać list motywacyjny | Zasada 3 stopni szukania pracy | Kontakt
Copyright © 2012 najlepszecv.pl                                                                                                                         Kreacja: Yogi